Акции

Инверторы

http://www.ceec.com.ua/wp-content/uploads/2015/03/ceecphotovolt.jpg

Як отримати "Зелений" тариф для домогосподарств

Встановлення сонячних панелей на даху українських будинків щороку стає все популярнішим. Власна сонячна електростанція дозволяє економити на оплаті електроенергії і бути незалежним від місцевих ОблЕнерго. Та після вступу в силу закону про «зелений» тариф для домогосподарств, власна сонячна електростанція дає можливість ще й непогано підзаробити. Про те, як почати заробляти на власній сонячній електростанції спеціально для EcoTown розповів один із першопрохідців у цій справі — Богдан Кузишин. Він один із перших в Україні встановив 10-кіловатну електростанцію на даху свого будинку і зараз його компанія Геліотема займається встановленням аналогічних станцій для клієнтів по всій Україні. За словами Богдана, для отримання «зеленого» тарифу потрібно пройти 7 кроків:

  1. Оцінка об’єкту на можливість монтажу сонячних панелей, пошук оптимальної конфігурації та місця розташування:
  • панелі не повинні бути затінені в найпродуктивнішу пору дня, з 11 до 16 годин;
    • СЕС потужністю 10 кВт займає щонайменше 60 кв.метрів
    • сонячні панелі повинні бути повернуті на Південь з кутом нахилу 30 — 35 градусів. Допускається відхилення до 40градусів на схід чи захід, з невеликим падінням продуктивності.
    • установку можна ділити на дві або три площини (кола) з різною орієнтацією, залежить від параметрів інвертора.
  1. Перевірка виділеної потужності для приватного домогосподарства
  • згідно договору з РЕМом для кожного домогосподарства виділена певна потужність електромережі. Зазвичай це 5 кВт. Але якщо ви, наприклад, бажаєте встановити СЕС на 10 кВт, вам потрібно цей ліміт збільшити.
    • щоб збільшити виділену потужність для домогосподарства, потрібно звернутися в місцевий РЕМ, з собою потрібно взяти паспорт та свідоцтво права власності на будинок:
    — ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж для міст без ПДВ, тис. грн/1 кВт — трифазне приєднання – 1,32; однофазне приєднання — 0,76;
    — ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж сільської місцевості без ПДВ, тис. грн/1 кВт — трифазне приєднання – 1,05; однофазне приєднання — 0,61;
    — цю послугу РЕМ повинен надати протягом 15 робочих днів.
  1. Вибір обладнання
  • для встановлення СЕС на 10 кВт потрібно: 36 – 40 сонячних панелей потужністю 250 – 280 Вт. Відповідно, можна й іншу кількість, але їхня сумарна потужність не повинна перевищувати дозволену потужність по DC входу інвертора.
  • вибір сонячних панелей:
    →найпоширенішими є кремнієві монокристалічні та полікристалічні фотоелементи. Монокристали продуктивніші, довговічніші але дорожчі. Зважаючи на час експлуатації станції варто мислити стратегічно.
    → виробників є багато, починаючи від невідомих китайських до якісних брендів-виробників з Європи, Японії, США. Найдешевші китайські купувати ризиковано – можуть швидко деградувати. Оптимальне співвідношення ціна/якість – це «якісний Китай»;
    • вибір інвертора. Панелі виробляють постійну напругу, а нам потрібно змінну, ще й якісну, стандартизовану. Для цього потрібен інвертор певної потужності, він здійснює потрібне перетворення:
    → Інвертори поділяються на три типи: мережеві, автономні та гібридні, які поєднують властивості мережевих та автономних.
    — Мережеві працюють тільки на генерацію в діючу мережу (чого достатньо для побудови СЕС під “зелений тариф”.
    — Автономні поєднують роботу від різних джерел живлення (сонячні, вітрові установки, акумуляторні батареї). Дані інвертори не мають можливості генерації в мережу, вони нам не підходять.
    — Гібридні поєднують властивості перших двох типів, дозволяють побудувати автономну безперебійну систему живлення з можливістю генерації в мережу, але відчутно дорожчі. Вибирати тип інвертора варто з поставлених цілей.
    → з виробниками інверторів ситуація така ж, як і з панелями. Оскільки інвертор — це високотехнологічна та дорога річ, то варто купувати вироби перевірених виробників.
    • вибір автоматики: автоматика встановлюється в коло змінного та постійного струму. Вона є уніфікованою та представлена багатьма виробниками. Деякі виробники інверторів пропонують свою власну систему автоматики захисту.
    • вибір системи кріплень: в залежності від типу покриття даху чи конструкції вибирається система кріплень панелей. Найважливішим місцем системи кріплень є контакт з поверхнею даху, де неприпустимі протікання. Маса панелей приблизно 20кг. Системне кріплення 100-200 кг. Тобто в сумі до 1000кг. Ця маса є рівномірно розподіленою, тому на правильно розрахований та збудований дах — це не є велике навантаження в порівнянні, наприклад, зі сніговими навантаженнями.
  1. Монтаж та пробний запуск
  • Монтаж — це найважчий та найвідповідальніший момент, цим повинен займатися тільки спеціаліст. Здебільшого монтажні роботи проводяться на висоті, що вже становить небезпеку. На етапі електричних підключень коло постійного струму знаходиться під напругою до 900В. З ними потрібно вміти поводитись. Цим має займатись спеціаліст, для дилетанта це небезпечно, якщо зробить щось не так.
    • Треба прораховувати схему з’єднання панелей. Кількість кіл, панелей в них та спосіб з’єднання паралельний, послідовний, зважаючи на параметри інвертора. Усі монтажні роботи виконуються згідно рекомендацій виробників обладнання.
    • Більшість сучасних інверторів мають достатньо широке та гнучке меню налаштувань. В усіх пунктах якого потрібно розбиратись.
    • Інвертори також мають можливість віддаленого доступу до сервісного меню та моніторингу роботи пристрою, звичайно при наявності мережі Інтернет.
    • Після усіх монтажних робіт можна зробити нетривалий пробний пуск, тому що типові лічильники генерацію рахують як споживання.
  1. Заява в РЕМ про підключення СЕС.
    Тепер можна сміливо подавати заяву на підключення СЕС в місцевий РЕМ. У РЕМі є зразок заяви, який слід заповнити. Попередньо ознайомитись з нею можна ось тут.
  1. Отримання ОТЗ (організаційно технічні заходи)
    По факту заяви РЕМ має видати ОТЗ, які виконують або вони самі, або їхні підрядні організації, а заявник лише оплачує обладнання (двонаправлений лічильник, модем та послугу монтажу) — приблизно 10-15 тис.грн. На даному етапі проблем не повинно виникати, хіба що неготовність деяких РЕМів чи ОблЕнерго надавати невідому поки що їм послугу.

Складання договору купівлі-продажу між Обленерго та власником приватного домогосподарства
Після виконання ОТЗ можна підписувати договір купівлі-продажу електроенергії. Він підписується між Обленерго та власником приватного домогосподарства. Як правило, представник ОблЕнерго приїжджає на об’єкт, оглядає СЕС та підписує договір. В договорі потрібно вказати реквізити для отримання коштів, тому про це треба заздалегідь подбати. Банк, на рахунок якого ви будете отримувати гроші, можете вибирати самостійно. ОблЕнерго не ставить вимог. В договорі зазначаються терміни та спосіб оплати.
Джерело www.ecotown.com.ua

Сортировка:
Показать:
Отображение: список сетка
  • Сетевой инвертор Omron KP 100L-OD-EU
      Описание инвертора Инвертор для солнечных панелей Omron KP 100L-OD-EU ― это современное оборудование преобразующее постоянный ток в переменный. Инвертор является одним из ключевых узлов в системе солнечной электростанции. Инверт..
    112046.01 ₴
  • Сетевой инвертор с накоплением HT 3К
      Компания  представляет широкий ряд сетевых, гибридных и автономных инверторов ABi-solar Тайваньского производства. Высокое качество сборки, применение новейших схемотехнических решений и качественных комплектующих, позволяют этим инверторам без проблем конкурир..
    130377.52 ₴